Společnost 7R uzavřela partnerství s WOOD & Co. Důvodem je výstavba více než 150 tis. m2 logistických ploch v Pomořansku


Společnost 7R uzavřela partnerství s WOOD & Co. Důvodem je výstavba více než 150 tis. m2 logistických ploch v Pomořansku

PRAHA 13. května 2024 – Společnost 7R, přední developer prémiových logistických nemovitostí, uzavřela partnerství s investiční skupinou WOOD & Company, aby společně realizovaly výstavbu 7R Park Tczew III. První ze čtyř skladů, které si z velké části pronajala společnost ESA logistika Polska, právě uvedla do provozu společnost Dekpol Budownictwo. Výstavba dalších hal se připravuje.


7R Park Tczew III je třetím projektem skupiny 7R v Tczewu. Čtyři haly různých velikostí nabídnou po dokončení více než 150 tisíc m2 ploch. Nový projekt 7R má velmi dobrou polohu – logistický park se nachází jižně od Gdaňsku, přímo na dálnici A1.

7R investuje do projektu společně se zkušenou investiční skupinou WOOD & Co. „Polsko je jedním z nejatraktivnějších trhů pro investice do logistiky a je centrem výroby, distribuce, logistiky a navazujících služeb pro podporu podnikání. Kombinované náklady na pronájem skladů, energie a pracovní sílu patří k nejnižším v regionu, až o třetinu nižší, než v České republice a o více než 60 procent nižší, než v Německu," říká Jiří Hrbáček, portfolio manažer společnosti WOOD & Company.

Ve WOOD & Company jde o první investici v segmentu logistiky. „Stali jsme se partnerem v tomto průkopnickém počinu a velmi nás těší důvěra, která nám byla projevena. Věříme, že realizace 7R Parku Tczew III je prvním z mnoha společných projektů a naše spolupráce bude pokračovat i v budoucnu. 7R nabízí individuální investiční strategie šité na míru potřebám velkých institucionálních investorů, menších fondů i soukromých investorů,“ komentuje Magdalena Uler – Kłeczek, vedoucí oddělení kapitálových trhů ve společnosti 7R.

Generální dodavatel projektu, společnost Dekpol Budownictwo, právě dokončil výstavbu první fáze projektu. Moderní hala vysoká 12,5 metru s mostovými jeřáby byla postavena technologií výroby na bázi předpjatého betonu, což zaručuje vysokou kvalitu a trvanlivost celé konstrukce. Stavba trvala sedm měsíců a probíhala velmi hladce. Prvním nájemcem se stala společnost ESA logistika Polska, přední logistický operátor, který obsadí přes 31 tisíc m2. Budova je navržena v souladu s principy ESG, na úrovni BREEAM Excellent.

„Nyní máme k dispozici k pronájmu 14 000 m2 a dalších 105 000 m2 je ve výstavbě. Poptávka po kvalitních skladových prostorech v Pomořansku neustále roste a přitahuje nejen logistický a zpracovatelský průmysl, ale také společnosti ze sektoru obnovitelných zdrojů energie. Jsme připraveni nabídnout tomuto sektoru atraktivní obchodní řešení,“ říká Marzena Taube, regionální ředitelka pronájmů ve společnosti 7R.

 

WOOD & Company je významná finanční a investiční skupina s předním postavením na středoevropském trhu. Společnost vznikla v roce 1991 a má kanceláře v sedmi velkých evropských městech – Praze, Bratislavě, Varšavě, Miláně, Bukurešti, Dublinu a Londýně. Zaměřuje se na poskytování služeb v oblastech corporate finance a kapitálových trhů, obchodování s cennými papíry a správy majetku. Významnou součástí skupiny jsou realitní fondy a investiční online platforma Portu.

Společnost 7R je dynamicky rostoucí developer komerčních nemovitostí se sídlem v Polsku, který nabízí k pronájmu logistické haly třídy A. Společnost přichází s řešeními pro různá průmyslová odvětví a nabízí skladové a průmyslové nemovitosti, včetně projektů postavených na míru (BTS). Její portfolio zahrnuje velké logistické parky, stejně jako malé obchodní jednotky (SBU) a městské sklady známé jako 7R City Flex. K dnešnímu dni společnost dokončila projekty o celkové rozloze více než 1,8 mil. m2 a dalších přibližně 2,3 mil. m2 má v plánu. GLA v Polsku a České republice. Společnost 7R deklaruje svůj závazek k udržitelnosti tím, že se zapojuje do aktivit ESG, pečuje o životní prostředí, místní komunity a správu a řízení společnosti. Pro více informací navštivte www.7rsa.pl

Společnost 7R uzavřela partnerství s WOOD & Co. Důvodem je výstavba více než 150 tis. m2 logistických ploch v Pomořansku

Kontakt pro média:


Martin Kodýdek

Tel.: +420 606 615 311

E-mail: martin.kodydek@wood.cz