WOOD & Company nákupem další varšavské kancelářské budovy rozšiřuje portfolio na 15 budov


WOOD & Company nákupem další varšavské kancelářské budovy rozšiřuje portfolio na 15 budov

PRAHA 22. února 2024 – Aktiva realitního fondu WOOD & Company nově rozšíří kancelářská budova Concept Tower ve Varšavě. Tu společnost WOOD & Company získá od CPIPG. Budova má 9 tisíc metrů čtverečních kancelářské plochy a je plně pronajatá. Jde o druhou kancelářskou budovu na polském trhu a celkově už dvanácté aktivum Office podfondu, který se orientuje na kancelářské budovy v hlavních městech regionu střední a východní Evropy. Ten přitom dlouhodobě patří mezi nejúspěšnější fondy v daném segmentu v Česku i na Slovensku, průměrný roční výnos od založení Office podfondu činí v korunové třídě 11,35 %.


„Na varšavském trhu s kancelářskými nemovitostmi vidíme obdobný trend jako v dalších evropských zemích, kdy po vypuknutí pandemie došlo k razantnímu omezení výstavby. Ke konci září 2023 bylo dodáno na varšavský trh o 91 % méně metrů čtverečných kancelářských ploch, než tomu bylo ke stejnému období předcházejícího roku. Navzdory tomuto trendu vnímáme poptávku po kancelářských plochách stále jako silnou a stabilní,“ říká Jiří Hrbáček, portfolio manažer a místopředseda představenstva Realitního fondu WOOD & Company. Ke konci třetího kvartálu 2023 byla nabídka kancelářských ploch ve Varšavě na úrovni 6,2 milionů metrů čtverečných. Polský nemovitostní trh patří mezi největší ve střední a východní Evropě s působivou dynamikou rozvoje a vysokou likviditou.

Administrativní budova Concept Tower stojí v dynamicky se rozvíjející čtvrti Wola, nedaleko centra města a s výbornou dopravní dostupností do dalších čtvrtí Varšavy. V těsné blízkosti je stanice metra, ale i autobusové a tramvajové zastávky, řada obchodů, restaurací a služeb. Patnáctipatrová budova byla postavena v roce 2012 a má 9 tisíc metrů čtverečních pronajímatelné plochy.  „V současné době je budova plně obsazena s velmi příznivým mixem 25 nájemců. Mezi ty větší patří Polsko-německá obchodní komora a BCD Travel,“ doplňuje Hrbáček. Budova spadá v rámci klasifikace administrativních budov do třídy A+ a má certifikaci LEED Gold. Prosklená fasáda zajišťuje stálý přísun denního světla a vysoké standardy provedení společných prostor potřebný komfort.

„V posledních několika letech se na polský realitní trh zaměřujeme více. Varšava má nejrychleji rostoucí trh v segmentu kancelářských budov ve střední a východní Evropě a potenciál pro získání atraktivních aktiv s vysokým investičním potenciálem je zde přirozeně vyšší než v například v Česku nebo na Slovensku. Nákup již druhé budovy do Office podfondu je plně v souladu s naší strategií diverzifikace portfolia,“ komentuje Hrbáček a doplňuje: „Ve Varšavě máme tým realitních expertů, který plánujeme rozšiřovat. Kromě dokončené akvizice budovy Concept Tower náš tým v současné době finalizuje první investici nového WOOD & Company Logistics podfondu, o kterém jsme informovali na podzim loňského roku.“

Realitní fond WOOD & Company získává nemovitost od CPIPG. Na straně prodeje asistoval Greenberg Traurig, kupující stranu zastupovali Colliers, Dentons a TPA.

WOOD & Company nákupem další varšavské kancelářské budovy rozšiřuje portfolio na 15 budov

Kontakt pro média:


Martin Kodýdek

Tel.: +420 606 615 311

E-mail: martin.kodydek@wood.cz