WOOD & Co. prodala správcovskou společnost OPTIMAL PARTNER mezinárodnímu holdingu


WOOD & Co. prodala správcovskou společnost OPTIMAL PARTNER mezinárodnímu holdingu

Po dlouhodobé spolupráci se mezinárodní holding M2C rozhodl koupit od investiční společnosti WOOD & Company správcovskou společnost OPTIMAL PARTNER. Tato slovenská firma se od roku 2007 věnuje správě administrativních budov, průmyslových parků i obchodních provozů. Akvizice významným způsobem promění poskytování služeb v oblasti péče o nemovitosti na slovenském trhu. Kromě facility managementu se tak portfolio služeb nabízených holdingem M2C posílí o řízení a realizaci staveb, energetický management a výstavbu fotovoltaických elektráren. Detaily obchodní transakce se obě strany rozhodly nekomentovat.


Spojení s OPTIMAL PARTNER je logickým krokem, který jsme provedli na základě dlouhodobé a profesionální spolupráce mezi oběma společnostmi. Věříme, že tímto způsobem posílíme naše týmy v oblasti facility managementu tak, abychom podpořili náš růst na středoevropském trhu. Zároveň rozšíříme portfolio našich služeb o další, velmi důležitý článek, a to řízení a realizaci staveb,“ říká Peter Kozáček, country manager společnosti M2C Slovakia.

Společnosti holdingu M2C jsou partnerem pro transformaci budov ze starých řešení na nové a inovativní. Hlavním přínosem pro zákazníky má být efektivnější provoz a nižší náklady.

Společnost OPTIMAL PARTNER byla od roku 2020 součástí skupiny KOSIT, jejímž spoluvlastníkem a investičním manažerem je finanční a investiční skupina WOOD & Company.  Za desítky let svého působení získala, stejně jako M2C, bohaté zkušenosti v oblasti správy nemovitostí, ale i v segmentu energetického managementu či řízení a realizace staveb. Za sebou má zakázky pro více než sto velkých a významných společností, aktuálně spravuje prostory o ploše 450 tisíc metrů čtverečních.

Za více než čtyři roky působení v OPTIMAL PARTNER se nám podařilo firmu zkonsolidovat, rozšířit nabídku jejích služeb a oslovit nové klienty. Důvodem prodeje je strategické rozhodnutí, na základě kterého se skupina KOSIT plánuje orientovat primárně na segment odpadového hospodářství,“ doplňuje Martin Šmigura, Local Partner WOOD & Company a předseda představenstva KOSIT a.s

Holding M2C se dlouhodobě zaměřuje na služby integrovaného facility managementu a soustředí se také na rozsáhlý vývoj nových technologií, digitalizaci a automatizaci budov. Zkušenosti a know-how, které společnost získala díky 31 letům působení na trhu, z ní dělá důležitou entitu udávající trendy na trhu. V roce 2022 navíc M2C zařadilo veškeré technologické produkty pod správu nové značky s názvem Innovis. Od té doby se mateřská loď M2C soustředí na služby integrovaného facility managementu a její odnož Innovis na jeho technologická řešení.