Vnitřní informace – Investoři WOOD SPAC One řekli “ANO“ Footshopu. Ten by tak měl vstoupit na pražskou burzu.


Vnitřní informace – Investoři WOOD SPAC One řekli “ANO“ Footshopu. Ten by tak měl vstoupit na pražskou burzu.

Praha 16. května 2023 – Investoři společnosti WOOD SPAC One a.s. (dále „WSO“) odsouhlasili výběr cílové společnosti. Spojení WSO se společností Footshop s.r.o. (dále „Footshop“) posvětilo na valné hromadě 78,2 % hlasů. Investoři tak udělili formální souhlas k dokončení a vypořádání transakce, jejímž prostřednictvím získají 45% podíl ve společnosti. Transakce by měla být realizována (tj. Datum dokončení Byznysové kombinace by mělo nastat) do konce června. Akcie Footshopu by se pak měly stát veřejně obchodovatelné na pražské burze v průběhu léta po fúzi obou společností.


Úpis do společnosti WSO proběhl v loňském roce mezi 10. únorem až 29. dubnem. Za toto období vložilo do prázdné schránky SPACu přes 400 investorů částku 540 milionů korun. Vybraná cílová společnost Footshop byla investorům a veřejnosti představena 13. dubna, poté proběhla schvalovací fáze investorů. Pro účely transakce s cílovou společností Footshop je k dispozici částka 445 milionů korun, za kterou investoři mohou nabýt 45% podíl. Nyní proběhne finální fáze transakce, po jejím formálním dokončení a vypořádání by se měla realizovat fúze obou společností. To by se mělo stát v průběhu léta 2023.

„Investoři se dočkali předvýběru cílové společnosti už v polovině stanovené lhůty a jsme rádi, že jsme se jim se společností Footshop trefili do vkusu. Jde o zavedenou ale přitom stále mladou a dynamickou společnost, která dokáže oslovit širokou skupinu především mladých lidí. Ti si ke značce vytvářejí vztah, rostou s ní a v budoucnu se z nich mohou stát podporující investoři. Věříme, že Footshop dokáže kapitál získaný akvizicí se SPACem dobře zúročit,“ říká Oliver Polyák, manažer oddělení investičního bankovnictví WOOD & Company, který je zároveň členem představenstva WSO.

„Potvrzení od investorů si velmi vážím. S výběrem nevěsty našeho prvního SPACu jsme si dali velkou práci, proto věřím, že Footshop naplní svůj investiční potenciál a všichni účastníci transakce budou spokojeni,“ dodává CEO WOOD & Company Vladimír Jaroš.

Footshop je evropský maloobchodní prodejce prémiové streetwearové obuvi a oblečení, který byl založený v roce 2012 v Praze Peterem Hajdučkem. Společnost prodává produkty online především v Evropě, její e-shop je ale dostupný celosvětově. Tržby za rok 2022 přesáhly miliardu korun, přičemž 70 % z nich tvoří tržby mimo Českou republiku. Footshop zároveň provozuje tři prémiové kamenné obchody v evropských hlavních městech – Praze, Budapešti a Bukurešti. Díky svému zaměření na mladou streetwearovou komunitu se společnost stala partnerem světových značek jako Adidas, Nike, Converse či Vans pro distribuci jejich prémiových řad obuvi i oblečení. Některé řady produktů prodává jako jediná v regionu. Na několika trzích včetně České republiky je v segmentu prémiové streetwearové obuvi a oblečení hráčem číslo jedna. V roce 2021 Footshop koupil svého hlavního konkurenta v České republice, společnost Queens, pod jejíž značkou nadále provozuje e-shop. Stávajícími podílníky Footshopu jsou Peter Hajduček (zakladatel a CEO), Marcel Vargaeštók (angel investor), Kaya (přední český venture kapitálový fond) a Crowdberry (česko-slovenská investiční platforma pro přímé investice do růstových společností).

SPAC (Special Purpose Acquisition Company) je akciový produkt s potenciálem atraktivního zhodnocení a zároveň s možností spolurozhodovat o investici. Společnost vzniká jako prázdná schránka založená za účelem akvizice a slouží ke zrychlenému uvedení společnosti na burzu. WOOD SPAC One je historicky prvním SPACem v rámci regionu střední a východní Evropy. Úpis probíhal od 10. února do 29. dubna 2022. Minimální objem investice v rámci úpisu činil 250 200 Kč. V souladu s prospektem byly investorům přidělovány kromě akcií také warranty, z nichž první polovinu investoři obdrželi souběžně s akciemi. Na druhou polovinu jim vznikne nárok až po dokončení akvizice, a sice v případě, že budou stále vlastníky příslušného počtu akcií k danému rozhodnému dni. Nyní jsou dojednány podmínky akvizice a bude následovat hlasování všech investorů o jejím schválení. Poslední fází je uvedení cílové společnosti na burzu.

Kontakt pro média:


Martin Kodýdek

Tel.: +420 606 615 311

E-mail: martin.kodydek@wood.cz