První středoevropský SPAC našel nevěstu – společnost Footshop. Čeká na „ano“ od investorů


První středoevropský SPAC našel nevěstu – společnost Footshop. Čeká na „ano“ od investorů

Společnost WOOD SPAC One a.s. (dále „WSO“), která je součástí skupiny WOOD & Company, představuje po intenzivním hledání a vyjednávání vhodnou cílovou společnost. WSO učinil dohodu se stávajícími majiteli společnosti Footshop s.r.o. (dále „Footshop“), která je předním online prodejcem prémiové streetwearové obuvi a oblečení ve střední a východní Evropě, sídlícím v České republice, na odkoupení až 49% podílu. Dohoda podléhá schválení akcionářů WSO v souladu s prospektem SPACu ze dne 2. února 2022. Pokud bude transakce schválena, dojde k akvizici podílu ve Footshopu a následně fúzi  obou společností, čímž se akcie Footshopu stanou veřejně obchodované na pražské burze.


Úpis do společnosti WSO proběhl v loňském roce mezi 10. únorem až 29. dubnem. Za toto období vložilo do prázdné schránky SPACu přes 400 investorů částku 540 milionů korun. Po květnovém uvedení společnosti na pražskou burzu byla zahájena akviziční fáze, na kterou měl WSO dva roky.

„Jsem rád, že se nám podařilo najít zajímavý subjekt v kratší lhůtě a už po roce můžeme investorům představit společnost Footshop, která má velmi dobrý rozvojový a investiční potenciál. Navrhovaná transakce splňuje všechna investiční kritéria stanovená v prospektu SPACu, další krok je nyní na investorech,“ říká Oliver Polyák, manažer oddělení investičního bankovnictví WOOD & Company, který je zároveň členem představenstva WSO.

 „Věřím, že jsme naplnili očekávání a nevěsta, kterou jsme vybrali, získá ANO od investorů k realizaci domluvené transakce,“ dodává CEO WOOD & Company Vladimír Jaroš.

„Našim zákazníkům už léta přinášíme ty nejlepší – a zároveň často těžko dostupné – kolekce tenisek a oblečení. Nyní se budeme snažit přinášet hodnotu také našim investorům, obzvlášť pokud se jimi budou moci díky burze stát právě i naši fanoušci. Pro Footshop je tato událost skvělou příležitostí, jak dále upevňovat svou pozici v regionu a naplňovat své vize,“ říká Peter Hajduček, CEO společnosti Footshop.

Footshop je evropský maloobchodní prodejce prémiové streetwearové obuvi a oblečení, který byl založený v roce 2012 v Praze Peterem Hajdučkem. Společnost prodává produkty online především v Evropě, její e-shop je ale dostupný celosvětově. Tržby za rok 2022 přesáhly miliardu korun, přičemž 70 % z nich tvoří tržby mimo Českou republiku. Footshop zároveň provozuje tři prémiové kamenné obchody v evropských hlavních městech – Praze, Budapešti a Bukurešti. Díky svému zaměření na mladou streetwearovou komunitu se společnost stala partnerem světových značek jako Adidas, Nike, Converse či Vans pro distribuci jejich prémiových řad obuvi i oblečení. Některé řady produktů prodává jako jediná v regionu. Na několika trzích včetně České republiky je v segmentu prémiové streetwearové obuvi a oblečení hráčem číslo jedna. V roce 2021 Footshop koupil svého hlavního konkurenta v České republice, společnost Queens, pod jejíž značkou nadále provozuje e-shop. Stávajícími podílníky Footshopu jsou Peter Hajduček (zakladatel a CEO), Marcel Vargaeštók (angel investor), Kaya (přední český venture kapitálový fond) a Crowdberry (česko-slovenská investiční platforma pro přímé investice do růstových společností).

SPAC (Special Purpose Acquisition Company) je akciový produkt s potenciálem atraktivního zhodnocení a zároveň s možností spolurozhodovat o investici. Společnost vzniká jako prázdná schránka založená za účelem akvizice a slouží ke zrychlenému uvedení společnosti na burzu. WOOD SPAC One je historicky prvním SPACem v rámci regionu střední a východní Evropy. Úpis probíhal od 10. února do 29. dubna 2022. Minimální objem investice v rámci úpisu činil 250 200 Kč. V souladu s prospektem byly investorům přidělovány kromě akcií také warranty, z nichž první polovinu investoři obdrželi souběžně s akciemi. Na druhou polovinu jim vznikne nárok až po dokončení akvizice, a sice v případě, že budou stále vlastníky příslušného počtu akcií k danému rozhodnému dni. Nyní jsou dojednány podmínky akvizice a bude následovat hlasování všech investorů o jejím schválení. Poslední fází je uvedení cílové společnosti na burzu.

Kontakt pro média:


Martin Kodýdek

Tel.: +420 606 615 311

E-mail: martin.kodydek@wood.cz