WOOD SPAC One prodlužuje upisovací období do konce dubna


WOOD SPAC One prodlužuje upisovací období do konce dubna

Společnost WOOD SPAC One prodlužuje o měsíc upisovací období prvního SPACu na pražské burze.

V Praze, 24. března 2022 - Společnost WOOD SPAC One prodlužuje o měsíc upisovací období prvního SPACu na pražské burze. Částka, která byla dosud v rámci upisovacího období vybrána, již nyní převyšuje velmi úspěšné IPO Pilulky. S ohledem na zájem investorů a aktuální situaci na trzích, která je důsledkem rusko-ukrajinského konfliktu, chce společnost poskytnout investorům více času na vyhodnocení situace a případné vyvázání prostředků ze zasažených regionů. Proto prodlužuje upisovací období do 29. dubna 2022.

„Do prázdné schránky WOOD SPAC One už byly vybrány stovky milionů korun. Aktuální období korekce na kapitálových trzích může trochu paradoxně SPACu nahrávat, jelikož nabízí prostor pro realizaci akvizice při nižším ocenění potenciálních cílových společností,“ říká Oliver Polyák, manažer v oddělení investičního bankovnictví WOOD & Company. „Po zhruba šesti týdnech hodnotíme úpis pozitivně. Zájem především retailových investorů je velký, už nyní se podařilo upsat částku převyšující velmi úspěšné IPO Pilulky. Rádi bychom využili apetitu investorů a navýšili objem získaných prostředků,“ doplňuje Polyák.

Podle Polyáka může aktuální situace na trzích a vývoj rusko-ukrajinského konfliktu vyvolat především u institucionálních investorů nejistotu. Proto jim chce společnost WOOD SPAC One poskytnout více času na vyhodnocení situace a na případné vyvázání prostředků z regionu východní Evropy.

První SPAC ve střední a východní Evropě cílí na získání částky v rozmezí od několik stovek milionů až do 1 miliardy korun. Minimální částka úpisu je pro investory stanovena na 250 200 Kč.

SPAC je společnost založená čistě za účelem akvizice firem a slouží ke zrychlenému uvedení společnosti na burzu. Zpočátku se jedná o „prázdnou” veřejně obchodovatelnou společnost, která v okamžiku uvedení na burzu nevyvíjí žádnou vlastní aktivitu. Vydáním akcií získá taková společnost kapitál pro akvizici privátně vlastněné společnosti, kterou považuje za perspektivní. Investice do SPACu je vhodná pro investory se zkušenostmi a pro střednědobý horizont 3-5 let, kteří hledají neotřelou příležitost na trhu. Svým profilem je SPAC podobný investicím ve stylu „private equity“ s výhodou, že akcie a warranty SPACu budou od okamžiku IPO obchodovány na pražské burze, čímž bude podpořena i likvidita investice.


WOOD & Company je významná finanční a investiční skupina s předním postavením na středoevropském trhu. Byla založena v roce 1991, má kanceláře v sedmi evropských metropolích – v Praze, Bratislavě, Varšavě, Miláně, Bukurešti, Dublinu a Londýně. Skupina se zaměřuje na poskytování služeb v oblastech korporátních financí a kapitálových trhů, obchodování s cennými papíry a správy majetku.