Vnitřní informace – WOOD SPAC One dnes realizoval akvizici podílu v cílové společnosti Footshop. Fúze obou společností bude následovat.


Vnitřní informace – WOOD SPAC One dnes realizoval  akvizici podílu v cílové společnosti Footshop. Fúze obou  společností bude následovat.

Praha 23. června 2023 – WOOD SPAC One a.s. (dále „WSO“) a cílová společnost Footshop s.r.o. (dále „Footshop“) dnes podepsaly akviziční dokumentaci a následně došlo k vypořádání transakce, v rámci které investoři WSO získali 48,5% podíl ve Footshopu. Po fúzi obou společností, která by se měla uskutečnit k 1. srpnu 2023, budou obchodovány veškeré akcie Footshopu na pražské burze.


Byznysová kombinace prvního SPACu ve střední a východní Evropě byla dnes dokončena podpisem smluvní dokumentace mezi společnostmi WSO a Footshop. Investorům, kteří budou vlastníky potřebného počtu akcií ke dni 27. června, vznikne v souladu s podmínkami stanovenými v Prospektu právo na přidělení příslušného počtu druhé části warrantů (tzv. BC Waranty). Zároveň je dokončením Byznysové kombinace splněna první podmínka pro jejich konverzi. Nyní budou následovat kroky vedoucí k finalizaci fúze obou společností, která by měla proběhnout 1. srpna tohoto roku. Do jejího uskutečnění budou na pražské burze nadále obchodovány akcie WSO a jejich prostřednictvím tedy podíl nabývaný WSO na Footshopu. Po realizaci fúze budou veřejně obchodovány všechny akcie cílové společnosti.

Úpis do společnosti WSO se uskutečnil v loňském roce mezi 10. únorem a 29. dubnem. Vybraná cílová společnost Footshop byla investorům a veřejnosti představena 13. dubna letošního roku, schválení investory bylo oznámeno o měsíc později 16. května. K dokončení transakce v hodnotě 445 milionů korun došlo dnes, 23. června, podpisem smluvní dokumentace zástupci WSO, Footshopu a jeho společníků.

Na základě zpětné vazby od investorů WSO, kteří Byznysovou kombinaci schválili na valné hromadě 16. května, byly mezi stranami domluveny pro investory atraktivnější podmínky transakce. Prostřednictvím kombinace snížení hodnoty společnosti (100% Equity value) na úroveň 650 milionů korun a navýšení sumy, o kterou se bude posilovat kapitál cílové společnosti, o 30 milionů korun, nabudou investoři WSO podíl 48,5 % namísto avizovaného 45% podílu.

„Je velmi uspokojivé vidět, že první SPAC, do kterého jsme se pustili teprve před 16 měsíci, je u konce. Jsem přesvědčen, že se nám podařilo naplnit původní záměr a příslib investorům, se kterým jsme do tohoto unikátního počinu šli. Nyní budeme s očekáváním sledovat, jak si akcie Footshopu povedou, a držet této dynamické společnosti palce při dalších byznysových aktivitách,“ říká Oliver Polyák, manažer oddělení investičního bankovnictví WOOD & Company, který je zároveň členem představenstva WSO.

„Toto je velký den pro milovníky tenisek a módy ve Střední Evropě. Footshop získává kapitál pro rozvoj strategických aktivit, expanzi kamenných obchodů a posilování značky. Velice se těším na další období, ve kterém jako firma zúročíme všechny dosavadní zkušenosti,“ říká Peter Hajduček, zakladatel, CEO a největší vlastník cílové společnosti Footshop.

Footshop je evropský maloobchodní prodejce prémiové streetwearové obuvi a oblečení, který byl založený v roce 2012 v Praze Peterem Hajdučkem. Společnost prodává produkty online především v Evropě, její e-shop je ale dostupný celosvětově. Tržby za rok 2022 přesáhly miliardu korun, přičemž 70 % z nich tvoří tržby mimo Českou republiku. Footshop zároveň provozuje tři prémiové kamenné obchody v evropských hlavních městech – Praze, Budapešti a Bukurešti. Díky svému zaměření na mladou streetwearovou komunitu se společnost stala partnerem světových značek jako Adidas, Nike, Converse či Vans pro distribuci jejich prémiových řad obuvi i oblečení. Některé řady produktů prodává jako jediná v regionu. Na několika trzích včetně České republiky je v segmentu prémiové streetwearové obuvi a oblečení hráčem číslo jedna. V roce 2021 Footshop koupil svého hlavního konkurenta v České republice, společnost Queens, pod jejíž značkou nadále provozuje e-shop.

SPAC (Special Purpose Acquisition Company) je akciový produkt s potenciálem atraktivního zhodnocení a zároveň s možností spolurozhodovat o investici. Společnost vzniká jako prázdná schránka založená za účelem akvizice a slouží ke zrychlenému uvedení společnosti na burzu. WOOD SPAC One je historicky prvním SPACem v rámci regionu střední a východní Evropy. Úpis probíhal od 10. února do 29. dubna 2022, společnost je obchodována na trhu Standard Burzy cenných papírů Praha.

WOOD & Company je významná finanční a investiční skupina s předním postavením na středoevropském trhu. Společnost vznikla v roce 1991 a má kanceláře v sedmi velkých evropských městech – Praze, Bratislavě, Varšavě, Miláně, Bukurešti, Dublinu a Londýně. Zaměřuje se na poskytování služeb v oblastech corporate finance a kapitálových trhů, obchodování s cennými papíry a správy majetku. Významnou součástí skupiny jsou realitní fondy a investiční online platforma Portu.

Kontakt pro média:


Martin Kodýdek

Tel.: +420 606 615 311

E-mail: martin.kodydek@wood.cz