WOOD & Company je přední středoevropskou finanční a investiční skupinou s více než 28 lety zkušeností ve finančním odvětví. Stabilní zázemí společnosti a bohaté zkušenosti členů našeho týmu s hlubokými znalostmi realitního trhu nás přivedly k založení fondu zaměřeného primárně na nemovitostní trh. Našim investicím důvěřujeme a každé rozhodnutí pečlivě zvažujeme, právě proto máme ve fondu vložené vlastní prostředky a preferujeme diverzifikované složení nájemníků zaručující výnosnost do budoucna. Klíčovými pilíři naší investiční strategie jsou důsledné řízení likvidity, kvalita portfolia a jeho aktivní správa. 

Investiční fond byl založen v roce 2016 pod strukturou SICAV, která umožňuje flexibilně vytvářet podfondy s odlišnou investiční strategií. V rámci této struktury vedeme v současnosti dva realitní podfondy. WOOD & Company Retail podfond*, zaměřený na segment obchodních a administrativních center, a WOOD & Company Office podfond**, zaměřený na prémiové kancelářské budovy. 

Z geografického pohledu jsou realitní podfondy zaměřeny především na region střední Evropy, především pak na Českou republiku a Slovensko. Obě země se těší ekonomickému růstu a politické stabilitě, rostoucí tržní likviditě a zájmu domácích i zahraničních investorů o místní komerční nemovitosti. Nízké riziko zemí se odráží v nejvyšších ratinzích v rámci regionu, a tedy i v relativně nízkých nákladech na financování.

Výkonnost obou podfondů za rok 2018 byla oceněna Hospodářskými novinami a Institutem strategického investování (ISTI) při pražské VŠE. V rámci průzkumu TOP Realitní fondy 2018, který se zabývá vyhodnocováním realitních fondů na základě jejich výnosnosti, velikosti a míst působnosti, získaly oba podfondy nejvyšší umístění v kategorii fondů kvalifikovaných investorů. WOOD & Co. Retail podfond se s výnosností 17,46 % umístil na první příčce. WOOD & Co. Office podfond obsadil s výnosností 14,95 % místo druhé. 

* Změna názvu k 24. 6. 2019. Původní název: WOOD & Company Realitní podfond I.
** Změna názvu k 24. 6. 2019. Původní název: WOOD & Company Czechoslovak High-Yield Realitní podfond

Realitní investice s WOOD & Co.

Naše realitní fondy nabízí kvalifikovaným investorům atraktivní příležitost podílet se na investicích do kvalitních a významných komerčních nemovitostí, které jsou svým rozsahem a velikostí, mimo běžný dosah samotného investora. Přinášíme zkušenosti a expertízu, díky kterým dokážeme rychle identifikovat zajímavé příležitosti a vyjednat výhodné akviziční podmínky.

Oba podfondy (WOOD & Company Office podfond a WOOD & Company Retail podfond) jsou založené jako otevřené a více-aktivové za účelem dlouhodobého zhodnocování prostředků prostřednictvím diverzifikovaného portfolia nemovitostí. Podfondy jsou určené pro kvalifikované investory. Cílený dlouhodobý výnos činí okolo 8-10 % p.a. 

Minimální investice je 125 000 EUR, případný eurový ekvivalent 1 mil. CZK, pokud individuálně schválí administrátor podfondu. Doporučený investiční horizont je 5 a více let. 

Proč investovat do trhu nemovitostí? 

 • Nemovitosti historicky patří mezi nejvýznamnější držitele hodnoty, díky jejich přirozeně omezené nabídce a užitku pro široký okruh uživatelů
 • Koupě nemovitostí je spolufinancována výhodným bankovním financováním, což ve výsledku zvyšuje výnosnost investice pro jednotlivé investory. Investor se podílí nejen na výnosech ze zhodnocení nemovitosti v průběhu doby jejího vlastnictví, ale i na výnosu z potenciálně rostoucí hladiny nájemného nad úroveň pevně stanovené výše splátek úvěru
 • Investoři vysoce oceňují především odolnost hodnoty nemovitostí vůči ekonomickým poklesům a krátkodobým tržním pohybům, což je umožněno zasmluvněným nájemným na několik let dopředu
 • Zahrnutí nemovitostí do investičního portfolia zvyšuje diverzifikaci portfolia a stabilizujete jeho hodnotu; kvůli nízké korelaci výnosů z nemovitosti s ostatními třidami aktiv se totiž snižuje celková volatilita výnosů investorského portfolia
 • Nájemné bývá smluvně indexováno, což vytváří přirozenou ochranu peněžních toků a investorských výnosů před inflací
WOOD & Company Office podfond

WOOD & Company Office podfond byl založený v roce 2017 jako otevřený a více-aktivový podfond se zaměřením primárně na kvalitní kancelářské nemovitosti v Praze a Bratislavě. Pokud vyvstanou dostatečně atraktivní příležitosti, tak i (a) jiné typy komerčních nemovitostí, (b) nemovitosti v dalších lokalitách mohou být do budoucna zváženy. Cílený dlouhodobý výnos pro investory podfondu činí okolo 8-10 % p. a.

Aktuální tržní ocenění nemovitostí podfondu přesahuje 322 milionů EUR (k 30. 9. 2019). 

Hodnota investiční akcie podfondu (EUR)

 

Klíčové informace o podfondu

Celková pronajímatelná plocha 145 000 m²
Počet aktiv 6
Druh aktiv Kancelářské budovy v Praze a Bratislavě
NOI (2018) ~ 23,46 mil. EUR
Průměrná obsazenost ~ 95,78 %
WAULT ~ 5,06 let
Aktuální ocenění (RICS) 322,7 mil. EUR
Aktuální míra zadluženosti ~ 62,36 %

Bratislava V.
Zobrazit více informací

Aupark Tower je prémiová kancelářská budova třídy A s celkovou pronajímatelnou plochou 32 581 m². Budova je přímo napojená na nejnavštěvovanější obchodní centrum Aupark, jedno z prvních center v Bratislavě. Aupark se nachází ve vyhledávané části města v blízkosti dálničních spojení na Vídeň, Brno a Budapešť. V bezprostřední blízkosti leží park Sad Janka Kráľa a vyhlídková věž UFO. Historické centrum města je vzdáleno pouhých 10 minut chůze.

Diverzifikované složení nájemníků zaručuje stabilní peněžní tok a silný potenciál pro budoucí rozvoj. Mezi dlouhodobé nájemníky budovy patří významné slovenské i mezinárodní společnosti. Přibližně 65 % výnosu pak zajišťují tři klíčoví nájemníci, kterými jsou společnosti O2, ESET a AT&T. Budova disponuje flexibilní strukturou podlaží, vycházející vstříc potřebám nájemníkům různého typu, a nabízí dobrý poměr parkovacích míst k pronajímatelné ploše.

Za akvizici budovy do realitního portfolia získala WOOD & Co. prestižní ocenění za nejlepší investiční transakci na trhu komerčních nemovitostí na CIJ Awards Slovakia 2018. Budova je navíc ohodnocena ratingem BREEAM Excellent.

Charakteristika budovy a finanční ukazatele 

Třída A
Certifikace kvality a udržitelnosti BREEAM Excellent
Počet pater 22 (z toho 21 nadzemních a 1 podzemní)
Pronajímatelná plocha 32 581 m²
Parkování 1:43 (750 míst)
Datum kolaudace a developer 2008, HB Reavis Group 
Datum akvizice červen 2018

Lokalita

Bratislava IV.
Zobrazit více informaci

WESTEND Tower je 16-ti patrová kancelářská budova o celkové pronajímatelné ploše 8 365 m². Nemovitost nacházející se v atraktivní lokalitě bratislavské Patrónky patří mezi jedno z nejmodernějších business center ve městě. WESTEND Tower těží z vynikající polohy uprostřed kancelářské čtvrti v blízkosti historického centra města. Dobrou dopravní dostupnost pak zajišťuje nedaleké dálniční spojení na Prahu, Brno, Vídeň a Budapešť. Součástí projektu je jediný parkovací dům v lokalitě Patrónky s více než 530 parkovacími místy na pěti podlažích.

Nemovitost představuje aktivum s nadstandardním výnosem a stabilním příjmem ve střednědobém horizontu. K diverzifikaci výnosu  pak významně přispívají flexibilní nájemní podmínky. Budova nabízí inovativní nájemní koncept Flexi, který se osvědčil malým a začínajícím podnikům, jelikož umožňuje alternativní pronájem plochy odpovídající potřebám menších týmů. Větší společnosti pak mají většinou k dispozici celá podlaží budovy. 

Charakteristika budovy a finanční ukazatele

Třída B+
Počet pater 16
Pronajímatelná plocha 8 365 m²
Parkování 1:15 (530 míst)
Datum kolaudace a developer 2002, J&T Global
Datum akvizice  30. června 2017

Lokalita

Bratislava III.
Zobrazit více informací

Lakeside Park je reprezentativní kancelářská budova třídy A nacházející se ve známé obchodní čtvrti, Nové Mesto, v Bratislavě. Centrum města je vzdálené pouhé čtyři kilometry a umístění budovy na křižovatce dvou hlavních cest zajišťuje dobré dopravní spojení na letiště i do rezidenčních čtvrtí.

Mezi hlavní přednosti budovy patří vysoká obsazenost nájemníky z řad renomovaných mezinárodních společností, nadstandardní velikost podlažní plochy na patro a výjimečná průměrná délka platnosti nájemních smluv (WAULT). Přibližně 45 % příjmu generuje významná mezinárodní společnost AT&T, která nedávno prodloužila smlouvu na dalších deset let. Rozlehlý pozemek navíc umožňuje výstavbu dalších fází projektu, na který již bylo vydáno územní rozhodnutí i stavební povolení.

Nemovitosti byl udělen certifikát kvality a udržitelnosti BREEAM Very Good.

Charakteristika budovy a finanční ukazatele

Třída A
Certifikace kvality a udržitelnosti BREEAM Very Good
Počet pater 20
Pronajímatelná plocha 26 000 m²
Parkování 1:49 (505 míst)
Datum kolaudace a developer 2008, TriGranit
Datum akvizice červen 2018

Lokalita

Bratislava II.
Zobrazit více informací

BBC 5 je prestižní kancelářská budova v centru moderní obchodní čtvrti v Bratislavě. Komplex se skládá ze tří odlišných budov třídy B+ a poskytuje flexibilní rozložení podlaží pro malé společnosti i velké korporace.  Diverzifikovaný příjem je zajištěn více než 35 nájemníky, z čehož 62 % příjmu generují významné společnosti jako Accenture, ING Bank nebo Asseco Solutions. Nájemníci budovy mají k dispozici atraktivní prostory s výhledem na město a kvalitní zázemí služeb.

Nemovitost je atraktivní nejen dobrou polohou s výbornou dopravní dostupností, ale také díky široké nabídce parkovacích možností a vysokému stavebnímu standardu.

Budově byl navíc udělen uznávaný ekologický certifikát BREEAM Very Good.

Charakteristika budovy a finanční ukazatele

Třída B+
Certifikace kvality a udržitelnosti BREEAM Very Good
Počet pater 8-12
Pronajímatelná plocha 36 792 m²
Parkování 1:44 (815 míst)
Datum kolaudace a developer 2004,  Immocap
Datum akvizice prosinec 2018

Lokalita

Galerie

Praha 6
Zobrazit více informací

Hadovka Office Park je moderní kancelářská budova třídy A/B s celkovou pronajímatelnou plochou 24 760 m². Budova se nachází v renomované lokalitě uprostřed rezidenční čtvrti městské části Prahy 6. Její umístění přímo na ulici Evropská, v těsné blízkosti tramvajových zastávek a 5 minut chůze od stanice metra Dejvická, zaručuje výborné spojení do centra města i na pražské letiště Václava Havla.

Díky aktivní správě budovy jsou prostory dlouhodobě obsazeny významnými nájemníky z řad mezinárodních i českých společností, jako MSD (Merck & Company), CapGemini nebo Abbott. Budova disponuje velmi dobrým poměrem parkovacích míst k pronajímatelné ploše, nabízí kvalitní zázemí a široký rozsah služeb. Nájemníci mají k dispozici restauraci, kavárnu, nově vybavené fitness centrum, taneční studio a společnou terasu pro relaxaci. 

Hadovka byla ohodnocena ratingem BREEAM Very Good a od roku 2010 bylo do její renovace investováno přibližně 4 mil. EUR. 

Charakteristika budovy a finanční ukazatele

Třída A/B
Certifikace kvality a udržitelnosti  BREEAM Very Good
Pronajímatelná plocha 24 760 m²
(vč. retailových a skladovacích prostor)
Počet pater 7 (z toho 5 nadzemních a 2 podzemní)
Parkování 1:55 (409 míst)
Datum kolaudace a developer 2001, Hochtief
Datum akvizice  2018

Lokalita

Praha 4
Zobrazit více informací

The Greenline se nachází podél ulice 5. května s přímým vjezdem z pražské magistrály. Budova nabízí výbornou dopravní dostupnost na lince metra C (stanice Kačerov) v bezprostřední blízkosti autobusové zastávky a pouhých 10 minut od centra Prahy. Budova je plně pronajata renomovaným společnostem z oblasti IT a automobilového průmyslu. Mezi největší nájemce patří Huawei Technologies, Nordic Telecom 5G, Kia Motors Czech a česká vývojářská společnost SCS Software, která za své interiéry získala ocenění Zasedačka roku 2017.

Budova získala za šetrný přístup k životnímu prostředí certifikát LEED Gold. Budova disponuje řadou moderních technologií, například nájemcům nabízí dobíjecí stanice pro elektrická a hybridní vozidla a kompletní vybavení pro cyklisty. V nejvyšších patrech se nachází dvě zelené pobytové terasy s výhledem na Prahu. K dispozici jsou služby restaurace, moderní kavárny, odpočinkové zóny a konferenční prostory.

Charakteristika budovy a finanční ukazatele

Třída A
Certifikace kvality a udržitelnosti LEED Gold
Počet pater 11 (7 nadzemních a 4 podzemní podlaží)
Pronajímatelná plocha (GLA) 16 934  m²
Parkování 1:72 (236 míst)
Datum kolaudace a developer 2015, Karimpol
Datum akvizice listopad 2019

Lokalita

Galerie


 • Podfond byl založen s dlouhodobou vizí přinášet svým investorům nadstandardní výnosy z investic do nemovitostí.
 • Tým WOOD & Co. je aktivně zapojen do strategického rozhodování o správě a rozvoji jednotlivých nemovitostí.
 • Podfond se zejména zaměřuje na kvalitní kancelářské budovy v kategoriích A a B+, které jsou umístěny v lokalitách s velmi dobrou dopravní dostupností, zajišťující dlouhodobý růstový potenciál. Aktiva vybíráme na základě kvalitní skladby nájemníků, díky čemuž je zajištěn stabilní peněžní tok. 
 • Veškerá portfoliová aktiva budou financována bankovními úvěry s konzervativními parametry, tzn. hodnota ukazatele LTV (loan to value, výše půjčky k hodnotě nemovitosti) nebude překračovat 70%; křížové zástavy a garance nebudou poskytovány.

Indikativní podmínky pro investory podfondu

Investiční horizont Doporučený investiční horizont je min. 5 let (mohou se na něj vztahovat ustanovení o pozastavení vydávání nebo odkupování investičních akcií)
Měna EUR
Minimální investice 125 000 EUR nebo eurový ekvivalent 1 mil. CZK v případě individuálního schválení administrátorem podfondu
Oceňování podfondu  K 31. prosinci kalendářního roku
Založení podfondu 24. května 2017 (datum registrace u ČNB)
Zahájení investiční činnosti podfondu 30. června 2017 (datum první akvizice)

 

Struktura poplatků pro investory podfondu

Vstupní poplatek 2 % z investice nebo dle dohody
Manažerský poplatek 1 % ročně z objektivní hodnoty podfondu
Výkonnostní odměna 10 % z navýšení hodnoty do 10 % čistého výnosu a 15 % z navýšení hodnoty nad 10 % (princip high-water mark)
Výstupní poplatek 0 %

 

 • Vstupní poplatek se platí jednorázově při prvotní investici a vztahuje se k výši zainvestované částky
 • Manažerský poplatek je stanovován jako 1 % ročně z hodnoty kapitálu podfondu dopočtené na základě posledního dostupného ocenění. Alikvotní část fixního manažerského poplatku je hrazena čtvrtletně
 • Výkonnostní odměna je stanovena následujícím způsobem:
  • pokud je změna hodnoty investičních akcií podfondu v porovnání s předchozím oceňovacím obdobím nižší či rovna 10%, výkonnostní odměna se počítá jako 10 % z této změny;
  • Pokud změna hodnoty investičních akcií podfondu v porovnání s předchozím oceňovacím obdobím přesahuje 10 %, počítá se výkonnostní odměna stejným způsobem jako výše uvedené plus 15 % ze změny hodnoty přesahující 10%
 • Princip high-water mark: jako high-water mark se označuje nejvyšší historické ocenění, kterého podfond dosáhl. Tento princip zajišťuje, že v případě neuspokojivé výkonnosti podfondu výkonnostní odměna nebude vyplacena. Například pokud ocenění podfondu klesne, žádná výkonnostní odměna nebude uplatněna do doby, než hodnota podfondu opět převýší high-water mark. V takovém případě výkonnostní odměna bude počítána z hodnoty nad high-water mark
WOOD & Company Retail podfond 

WOOD & Co. Retail podfond, založený v roce 2016, je otevřený podfond zaměřený na segment obchodních a administrativních center. Podfond vlastní jedno z největších obchodních a administrativních center v Praze, komplex budov Galerie Harfa a Office Park Harfa, které se nachází v bezprostřední blízkosti O2 arény. Od července 2019 je součástí portfolia podfondu moderní obchodní centrum Krakov v pražských Bohnicích.

Cílený dlouhodobý výnos pro investory podfondu činí okolo 8-10 % p.a.

Aktuální tržní ocenění nemovitostí podfondu přesahuje 210 milionů EUR (k 30. 09. 2019). 

 

Hodnota investiční akcie podfondu (EUR)

 

Klíčové informace o podfondu
Celková pronajímatelná plocha 77 100 m²
Počet aktiv 2 (Galerie a Office park Harfa, Obchodní Centrum Krakov)
Druh aktiv Obchodní a administrativní centra
NOI (2018) ~ 13,1 mil. EUR
Průměrná obsazenost ~ 95,63 %
Aktuální ocenění (RICS) 210,6 mil. EUR
Aktuální míra zadluženosti ~ 54,64 %
Praha 9
Zobrazit více informací

Popis

HARFA je jedním z největších obchodních a administrativních center v Praze. Celý komplex se skládá z obchodního centra HARFA o rozloze 41 500 m² a z moderních kancelářských prostor HARFA Office park s celkovou pronajímatelnou plochou 20 500 m².

Administrativní budova se rozprostírá přes 11 pater a nabízí flexibilní kancelářské prostory s nejvyššími mezinárodními standardy. Nájemníci mají k dispozici kvalitní zázemí, mohou využívat služeb mnoha restaurací, fitness centra s bazénem a vířivkou a téměř každé pracovní místo nabízí panoramatický výhled na Prahu. Komplex navíc disponuje střešní terasou, která nabízí atraktivní sportovní a multimediální atrakce.

Obchodní centrum Harfa nabízí služby více než 160 obchodů. Mezi dlouhodobými nájemníky jsou významné společnosti jako Ahold, CCC, Datart, H&M nebo Intersport.

Výhodou je atraktivní lokalita přímo na stanici metra Českomoravská u pražské O2 arény na Vysočanech. V bezprostřední blízkosti se nachází autobusové a tramvajové zastávky, nedaleko je pak vlakové nádraží Praha Libeň. Komplex disponuje dvoupodlažním podzemním parkovacím centrem s kapacitou 1600 míst.

Komplex budov byl navíc oceněn prestižním certifikátem energetické úspornosti Leed Gold

Lokalita

Praha 8
Zobrazit více informací

Obchodní Centrum Krakov se nachází v centrální části pražských Bohnic. Nájemníkům nabízí přibližně 15 100 m2 prodejních ploch na třech nadzemních podlažích a jeho návštěvníci mohou využít 300 parkovacích míst, situovaných v podzemních garážích objektu a na povrchovém parkovišti. Garáže navíc disponují dobíjecí stanicí pro elektromobily. Výhodou nemovitosti je dobrá dopravní dostupnost autem i městskou hromadnou dopravou.

Obchodní Centrum Krakov nabízí služby 70ti obchodních jednotek. Mezi dlouhodobé nájemníky patří společnosti Billa, Fit2b, Datart, Sportisimo, C&A a Česká pošta. Mezi maloobchodní značky, které jsou v centru zastoupeny, jsou společnosti Delmart, Grand Optical, Orsay a Running Sushi. Do konce roku přivítá zákazníky centra i Saunia.

O kvalitě obchodního centra svědčí i ocenění v 16. ročníku prestižní soutěži Best of Realty, ve které získala nemovitost 3. místo.

Charakteristika budovy a finanční ukazatele 

Hrubá pronajímatelná plocha (GLA) 15 100 m²
Počet parkovacích míst 300
Hlavní nájemníci Billa, Fit2b, Datart, Sportisimo, C&A, Česká pošta
Footfall – posledních 12 měsíců >4,3 mil.
Zahájení provozu Q4 2013

Lokalita

Galerie

 • Cílem Retail podfondu je aktivně a efektivně spravovat aktiva (aktuálně obchodní a administrativní centrum HARFA) a využít jejích růstového potenciálu, který vychází například z doobsazení prostor či navýšení návštěvnosti díky rozvoji dané lokality.
 • Příkladem je očekávaný pozitivní dopad rozvojových plánů pro Prahu 9 na návštěvnost obchodního a administrativního centra Harfa, kdy v přímém sousedství s budovou jsou dokončovány stavby multifunkčního kongresového centra O2 Universum či desetipatrové kancelářské budovy a plánuje se výstavba hotelu a rezidenčních projektů.
 • Aktiva jsou profesionálně spravovaná, zájmy správce jsou sladěny se zájmy investorů, kdy například v případě investice do OC HARFA byl správcovské společnosti nabídnut minoritní podíl v entitě.
 • Výkonnost aktiv je pravidelně monitorovaná. Pro dosažení vyššího výnosu pro investoru je optimalizovaná struktura financování aktiva využitím poskytnutých úvěrů od komerčních bank. Zároveň jsou neustále vyhodnocovány nové akviziční příležitosti a trendy na trhu.

Indikativní podmínky a struktura poplatků pro investory podfondu

Investiční horizont Doporučený investiční horizont je min. 5 let (mohou se na něj vztahovat ustanovení o pozastavení vydávání nebo odkupování investičních akcií)
Měna EUR
Minimální investice  125 000 EUR nebo eurový ekvivalent 1 mil. CZK v případě individuálního schválení administrátorem podfondu
Oceňování podfondu K 31. prosinci kalendářního roku
Založení podfondu 10. června 2016 (datum registrace u ČNB)
Zahájení investiční činnosti podfondu 30. června 2016 (datum první akvizice)

Struktura poplatků pro investory podfondu

Vstupní poplatek 2 % z investice nebo dle dohody
Manažerský poplatek 1 % ročně z objektivní hodnoty podfondu
Výkonnostní odměna 10 % z navýšení hodnoty do 10 % čistého výnosu a 15 % z navýšení hodnoty nad 10 % (princip high-water mark)
Výstupní poplatek 0 %

 

 • Vstupní poplatek se platí jednorázově při prvotní investici a vztahuje se k výši zainvestované částky
 • Manažerský poplatek je stanovován jako 1 % ročně z hodnoty kapitálu podfondu dopočtené na základě posledního dostupného ocenění. Alikvotní část fixního manažerského poplatku je hrazena čtvrtletně
 • Výkonnostní odměna je stanovena následujícím způsobem:
  • pokud je změna hodnoty investičních akcií podfondu v porovnání s předchozím oceňovacím obdobím nižší či rovna 10%, výkonnostní odměna se počítá jako 10 % z této změny;
  • Pokud změna hodnoty investičních akcií podfondu v porovnání s předchozím oceňovacím obdobím přesahuje 10 %, počítá se výkonnostní odměna stejným způsobem jako výše uvedené plus 15 % ze změny hodnoty přesahující 10%
 • Princip high-water mark: jako high-water mark se označuje nejvyšší historické ocenění, kterého podfond dosáhl. Tento princip zajišťuje, že v případě neuspokojivé výkonnosti podfondu výkonnostní odměna nebude vyplacena. Například pokud ocenění podfondu klesne, žádná výkonnostní odměna nebude uplatněna do doby, než hodnota podfondu opět převýší high-water mark. V takovém případě výkonnostní odměna bude počítána z hodnoty nad high-water mark
Náš tým a kontakty

Jiří Hrbáček
Portfolio manager

Jiří má více jak 25 let zkušeností s investičním řízením a strategickým poradenstvím v oblasti komerčních realit, korporátních financí a private equity. V rámci realitních fondů WOOD & Company se Jiří stará o strategické řízení, přípravu a implementaci dlouhodobých investičních strategií, vyhledávání nových příležitostí a rozvoj stávajících aktiv v portfoliu fondů WOOD & Company.

Před nástupem do WOOD & Co. působil čtyři roky jako člen představenstva a finanční ředitel developerské skupiny HB Reavis, která patří k předním komerčním developerům v Evropě. Ve svých pozicích ředitele corporate finance ABN AMRO Bank ČR a České spořitelny se Jiří podílel na řadě úspěšných fúzí a akvizic a transakcí na kapitálových trzích. Pracoval taktéž jako jako člen představenstva ŽB-Trust, investiční společnosti Živnostenské banky. Dále Jiří působil jako člen představenstva a dozorčí rady několika korporací.

Jiří je místopředsedou představenstva WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.

Marek Herold
Portfolio manager

Marek nastoupil do WOOD & Co. v roce 2013 jako investiční ředitel. Marek se podílel na akvizičních procesech většiny aktiv do realitních fondů v Praze a Bratislavě. V současné době je předsedou představenstva Fondu a také členem dozorčí rady WOOD & Company financial services, a.s.

V roce 1999 se stal se jedním ze zakladatelů společnosti Genesis Capital - private equity fondu zaměřeného na Českou republiku a Slovensko. V roce 2005 nastoupil do nově zřízené private equity pobočky PPF (největší české soukromé finanční skupiny), kde pracoval na středně velkých až velkých obchodech v regionu střední a východní Evropy. Jako investiční ředitel byl zodpovědný za řadu projektů v České republice, na Ukrajině a v Rumunsku. V roce 2011 nastoupil do společnosti Perun Capital, private equity fondu se sídlem ve Vídni. V Perun Capital pracoval na řadě „tournaround“ projektů v Maďarsku, na Ukrajině a v Bulharsku. Marek má titul BSc a MSc z University of Bedfordshire.

Peter Turner
Investment Director

Peter působí ve skupině WOOD & Company již od roku 2006. Peter má mnohaleté zkušenosti v oblasti investičního bankovnictví a podílel se na řadě významných korporátních a bankovních transakcí. Specializuje se především na řízení nákupních i prodejních procesů, posuzování a strukturování investičních příležitostí, dojednávání bankovních financování a emise dluhopisů. 

V rámci realitních fondů WOOD & Co. vede Peter akvizice a divestice všech českých aktiv a je předsedou dozorčí rady WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s. Peter má na starosti vyhledávání a posuzování nových příležitostí, a jako jednatel pražského nákupního a kancelářského centra HARFA se stará o rozvoj stávajících aktiv. 

Martin Šmigura
Investment Director

Martin působí ve WOOD & Company jako investiční ředitel pro skupinu realitních aktivit na Slovensku. Mezi jeho úkoly patří strategické řízení portfolia, vedení bratislavského realitního týmu a koordinace rozvoje slovenských portfoliových aktiv spadajících do fondů WOOD & Co.

Martin má více než 15 let zkušeností v oblasti poradenství pro kupující i prodávající strany, investičního bankovnictví a private equity. V průběhu let pracoval na řadě transakcích na slovenském i českém trhu ve více odvětvích, včetně energetiky, veřejných služeb, zdravotnictví, telekomunikací a dalších. Martin je aktivní také v odvětví odpadového hospodářství jako investiční ředitel skupiny KOSIT Group a je ředitelem několika portfoliových společností v rámci skupiny WOOD & Co.

Martin je členem dozorčí rady společnosti WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.

Miroslav Hilcik
Asset manager

Miroslav je členem slovenského realitního týmu WOOD & Co. a je zodpovědný za správu dvou bratislavských aktiv, Aupark Tower a BBC5. Miroslav se stará o provozní řízení portfolia, koordinaci procesů due diligence a vedením nových akvizičních procesů.
 
Miroslav má více než osm let zkušeností ve finančním odvětví. Před svým nástupem do WOOD & Co. pracoval pro bratislavskou UniCredit Bank. Miroslav má rozsáhlé zkušenosti v oblasti fúzí a akvizic pro kupující i prodávající strany a s vedením řady mandátů v energetickém, zdravotnickém, finančním a nemovitostním odvětví. 

Miroslav je také ředitelem a členem představenstva několika portfoliových společností v rámci skupiny WOOD & Co. a působí jako člen investičního týmu Saneca Pharmaceuticals. 

Radovan Sukup
Asset manager

Radovan je členem slovenského realitního týmu WOOD & Co. Mezi jeho hlavní úkoly patří správa dvou bratislavských aktiv, Lakeside Park a Westend Tower. Radovan koordinuje procesy due diligence a zabývá se oceňováním a posuzováním nových akvizičních příležitostí.

Radovan má více než 9 let zkušeností ve finančním sektoru. Před svým nástupem do WOOD & Co. pracoval v oddělení auditu společnosti PricewaterhouseCoopers. Má rozsáhlé zkušenosti s poradenstvím v oblasti fúzí a akvizic v různých odvětvích, jako jsou energetika, veřejné služby, silniční a železniční infrastruktura, zdravotnictví a nemovitosti. Mimo jiné je členem investičního týmu CTI Group a ředitelem a členem představenstva několika portfoliových společností v rámci skupiny WOOD & Co.

Radovan je místopředsedou dozorčí rady společnosti WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.

Ronald Schubert
Sales Manager

Ronald se pohybuje v odvětví financí a investic již více než 20 let. Ve WOOD & Company se Ronald zaměřuje především na péči o privátní klientelu, pro kterou vyhledává investiční příležitosti a aktivně se stará o klientská portfolia.

Dříve měl Ronald na starosti prémiovou klientelu Erste Group a na pozici Senior Sales Trader v Patria Finance se staral o institucionální klientelu jak v České republice, tak i v Londýně. Působil také v řadě významných finančních a bankovních institucí mezi které patří ING, Roklen nebo IKS fondy společnosti Amundi.

Petr Beneš
Sales Manager

Petr se pohybuje v odvětví financí a investičního managementu již více než 20 let. Ve WOOD & Company má Petr na starosti zejména distribuci investičních produktů a řízení vztahu s klienty a obchodními partery.

Před nástupem do WOOD & Co. působil sedm let jako generální ředitel penzijních fondů ČSOB a tři roky zastával pozici obchodního ředitele ČSOB Pojišťovny. Petr vystudoval finance na Vysoké škole ekonomické v Praze a má MBA titul z Durham University ve Velké Británií.

David Matoušek
Sales Manager

David má více než 12 let zkušeností z finančního odvětví. Do WOOD & Company nastoupil v roce 2017 na pozici obchodního manažera. Na starosti má především řízení cash-flow v klientských portfoliích a správu retailových a korporátních investičních produktů.  

Ve svých předchozích rolích působil David v řadě významných bankovních domů, jako Raiffeisenbank a Citibank, ve kterých vykonával role manažera nebo ředitele pobočky. Dříve působil v Komerční bance jako specialista investičních a pojistných produktů.


Pro více informací ohledně realitních fondů, kontaktujte níže uvedené členy týmu WOOD & Company:

Popis a struktura SICAV fondu

WOOD & Co. založila v roce 2016 WOOD & Company investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s. (dále jen „WOOD & Co. SICAV“ nebo „Fond“) dle českého práva, regulovaný Českou národní bankou. WOOD & Co. SICAV je multifondovou investiční společností, která zahrnuje několik podfondů. Aktiva jednotlivých podfondů jsou od sebe oddělena. Ačkoliv se nejedná o samostatné právní entity, každý podfond je řízen zvlášť jako jedna integrovaná ekonomická jednotka. To znamená, že má své investory, investiční portfolio a pravidla a také vykazování výkonnosti podkladových aktiv. Každý podfond emituje investiční akcie, které představují podíl na majetku podfondu a jsou k dispozici ke koupi investorům. Investiční akcie dávají investorům právo odpovídajícího podílu na finančních výsledcích podfondu a také právo prodat akcie zpět fondu. Zakladatelské akcie Fondu jsou drženy WOOD & Co. a neopravňují vlastníka k podílu na finančních výsledcích jakéhokoliv podfondu. Struktura SICAV nabízí optimální podmínky pro kolektivní investování v rámci platné české legislativy. Fond je samosprávný a jeho administrativu vykonává WOOD & Company investiční společnost, a.s., která je regulovaná Českou národní bankou.

Existující podfondy jsou určeny pro kvalifikované investory a nabízí investiční příležitosti následujících typů:

 • Realitní (WOOD & Company Retail podfond a WOOD & Company Office podfond)
 • Ostatní (např. historická vozidla v podfondu „Classic Cars")

Minimální investice je 125 000 EUR, případně eurový ekvivalent 1 mil. CZK, pokud je individuálně schváleno administrátorem podfondu.

Ostatní doplňující informace ohledně WOOD & Company Office podfondu a WOOD & Company Retail podfondu můžete najít zde