Career

Working with WOOD & Company

Our clients look to us for local insight and regional perspective. They value our dynamic approach and our decades of experience. We are always on the lookout for open-minded individuals who would thrive in our international culture, who bring with them strong local expertise, and who think commercially, care about customers and are bursting with energy. WOOD & Company is investing in the region – in contrast to our peers – and we have a wealth of interesting opportunities, if the fit is right. Please reach out to our Human Resources team for more information.

Would you like to join us?

JUNIOR TRADER
Prague

WOOD & Co. offers an opportunity in the area of Trading.

For job advert in PDF please click here.

Everyday activities of Junior Trader's work include:

  • Executing clients’ orders.
  • Communicating and reporting markets behaviour to clients.
  • Preparing daily market reports and updates.
  • Searching for market moving news and headlines.

Our ideal candidate is/has:

  • Knowledge of capital markets matters and relevant sales trading is essential while Broker Certificate is an advantage.
  • Study/working experience abroad is an advantage.
  • Excellent level of English – everyday oral and written communication is required.
  • Excellent communication skills, independence, responsibility, diligence.
  • Ability to think analytically and solve effectively various tasks on an ad hoc basis.
  • Interest in investing, equity markets.
  • Ability to present ideas, work on team and pay attention to detail
  • Willingness to work hard, flexibility.
  • Good computer literacy.

Position is suitable for students in a final year of studies of a master program (economy, banking, finance), graduates or candidates with 1-3 years of working experience within the capital markets and/or banking.

We offer:

  • Full-time job in a stable company located in the centre of Prague (Palladium).
  • Interesting and challenging work.
  • Great opportunity for professional and personal development.
  • Interesting opportunity for career growth.
  • Professional and team-oriented work environment.
  • Welcoming international environment.
  • Corporate benefits (Fitness benefit - Multisport card, 25 days of holiday, 5 sick days, pension contribution, yoga classes, free refreshment in the office)

Possible start day:       immediately or upon agreement

ACCOUNT OPENING OFFICER
Prague

WOOD & Co. nabízí příležitost v oblasti obchodu               a klientského servisu.

Pracovní inzerát v PDF ke stažení zde.

Hledáme nového kolegu/kolegyni do oddělení Client take-on/Account opening, jehož hlavní rolí je zajištění hladkého „onboardingu“ nových klientů, tedy především správné administrativní nastavení spolupráce či nastavení klientů v rámci interních systémů.

Náplň práce:

  • Příprava smluvní dokumentace pro nové klienty a zajištění její schválení
  • Správa dokumentace – archivace, aktualizace dat v interních systémech
  • Zajištění nastavení klientů do interních systémů a následná správa klientských dat
  • Příprava dalších smluvních dokumentů (AML dotazníky) – i ve spolupráci s ostatními odděleními
  • Komunikace se stávajícími i novými klienty a oddělením Equities
  • Zajišťování klasifikace nových klientů dle MiFID II. (směrnice o trzích finančních instrumentů)

Náš ideální kandidát je:

  • Zodpovědný, pečlivý, komunikativní, samostatný s logickým uvažováním
  • S minimálně 2 letou praxí na obdobné pozici
  • S dobrou znalostí anglického jazyka (využití slovem i písmem) a MS Office
  • Absolventem SŠ/VŠ (ekonomický/právní směr výhodou)
  • Základní znalost CRS (Common Reporting Standard) či FATCA (Foreign Account Tax Compliance Act) výhodou

Nabízíme:

  • Plný úvazek ve stabilní společnosti se sídlem v centru Prahy (Palladium)
  • Přátelský kolektiv a příjemné mezinárodní pracovní prostředí
  • 25 dní dovolené
  • 5 sick days
  • Fitness benefit (Multisport karta), lekce office jógy
  • Příspěvek na penzijní připojištění

Nástup: ihned nebo dohodou

REGULATORY REPORTING OFFICER
Prague

WOOD & Co. nabízí příležitost v oblasti reportingu.

Pokud jste pečliví, zodpovědní, nechybí Vám logické uvažování a pokud Vám vyhovuje rutinní práce, pak se těšíme na Váš životopis.

  • Příprava regulatorních reportů pro ČNB/ESMU
  • Sledování a kontrola dat zadávaných pro potřeby reportingu
  • Aktualizace a zlepšování nástrojů pro reporting vůči ČNB a dalším regulátorům
  • Zajištění procesu schvalování klientské dokumentace
  • Komunikace s oddělením Compliance a Front Office

  • Zodpovědný, spolehlivý, pečlivý, komunikativní, samostatný s logickým uvažováním a smyslem pro detail
  • Schopen analytického myšlení
  • S dobrou znalostí anglického jazyka (využití slovem i písmem)
  • S dobrou znalostí PC (MS Office - zejména pokročilá znalost MS Excel)
  • Absolventem SŠ/VŠ ekonomického směru, praxe na obdobné pozici ve finanční instituci je velkou výhodou

Nabízíme:

 Možný den nástupu: ihned nebo dohodou

PARALEGAL
Prague

WOOD & Co. nabízí příležitost v oblasti práva.

Pracovní inzerát v PDF ke stažení zde.

Do našeho právního týmu bychom rádi přivítali šikovného studenta či studentku s příjemným vystupováním a zájmem učit se nové věci z oblasti práva. Pokud máte zájem o rozmanitou a zajímavou práci a můžete jí věnovat 20 hodin týdně, pošlete nám svůj životopis!

K náplni práce patří celková podpora právního týmu, zejména tedy:

  • Tvorba a úprava jednoduchých právních dokumentů z oblasti korporátního práva, občanského práva, finančního práva aj.
  • Rozmanitá právní agenda související s korporátním životem investiční banky a jejími jednotlivými odděleními (např. fúze a akvizice aj.)
  • Administrativní a organizační podpora týmu

Vaše pracovní náplň se může postupně rozvíjet, v návaznosti na Vaše zkušenosti a dovednosti.,

Jako náš ideální kandidát:

  • Jste studentem právnické fakulty (ideálně 2-3. ročník).
  • Máte znalost anglického jazyka.
  • Zvládáte práci na PC, zejména pak MS Office.
  • Jste samostatný, pečlivý a zodpovědný.
  • A máte ochotu učit se nové věci.

Za to všechno nabízíme:

  • Práci na částečný úvazek na 20 hodin týdně (přesné rozložení pracovní doby záleží na Vašem rozvrhu a domluvě s týmem)
  • Zajímavou a různorodou práci - možnost poznat fungování investiční banky
  • Skvělou příležitost k profesionálnímu i osobnímu růstu
  • Přátelský tým a příjemné pracovní prostředí v centru Prahy (Palladium)
  • Moderní kanceláře s terasami a výhledem na Prašnou bránu a Českou národní banku
  • Firemní benefity - fitness benefit (Multisport karta), lekce jógy, občerstvení na pracovišti, firemní akce

Nástup: od září 2018

Zaujala Vás nabídka této práce? Pošlete prosím své CV v českém nebo anglickém jazyce na career@wood.cz.

Even if there is no position listed here matching your criteria, please do not hesitate to send us your CV.

Take your chance and become one of our exceptional people!